Kas sa peaksid pop whiteheads?

Kui valite peeglisse valgepea, on ahvatlev mõelda, et võite oma plekid popida ja seda teha. Kuid tegelikult enamus whiteheads lähevad mõne päeva jooksul enda peale – ja nende avastamine võib põhjustada rohkem probleeme kui see lahendab, vastavalt ajakirja “Seventeen” ajakiri iluteenistusele.

Identifitseerimine

Whiteheads tekib siis, kui teie juuksefolliiklid on ummistunud bakteritega teie naha ja õli pinnalt, mis võivad tulla juustest, kosmeetikast ja oma õli tootvatest näärmetest. Umbrohtu põhjustab naha pinnale tekkimist, selgitab ajakiri “Seitseteist” iluosakonda. Kui kõnealused poorid on täiesti blokeeritud, nimetatakse sellest tulenevat plekit whitehead’iks ja selle mustvalgepea avamine võib tunduda kiireim viis selle kaotamiseks.

Tähtsus

Kui te pigistute valgepead, satub segu õli, praht ja bakterid selle ümbritseva naha alla, põhjustades rohkem ummistusi ja põletikku. Samal ajal võib purunenud nahk püsivalt kahjustada, põhjustades pimedust, hüperpigmentatsiooni ja armistumist, selgitab ajakirjas “Health” dermatoloog Roshini Rajapaksa. See tähendab, et valgepea avamine võib teie akne probleemi tegelikult halvendada.

Ravi

Selleks, et kiirendada valgepeade teket, ilma et neid peaks poppingutama, kasutage õrnalt lõõmavaks puhastavat ainet kaks korda päevas, et puhastada poorid ja eemaldada surnud naharakud, mis võivad nakkida teie poorid – puhastusvahendid, mis sisaldavad keemilisi koorijaid, mis sisaldavad salitsüülhapet või glükoolhapet Head valikud. Spot-ravige whiteheads koos bensoüülperoksiid või salitsüülhape, et aidata paraneda infektsioon, leevendab punetust ja kuivanud plekid.

Ekspertide ülevaade

Kui tunnete, et peate oma mustvalge pead olema avatud, kasutage sooja ja pehmendava naha külge tihedat kompressiooni, seejärel suruge õrnalt vistriku mõlemal küljel, kui kannate marli säärte üle oma käeulatuses, – Rajapaksa Ajakirjas “Health”. Infitseerimise ärahoidmiseks kasutage natuke antibiootikumi koort. Kui teie vistrik ei ilmu, jätke see üksi ja proovige hiljem uuesti – surudes liiga kõvasti, võib see olla arm. Veelgi parem, pöörduge oma dermatoloogi poole, et taotleda kortisooni süstimist, mis võib ohutult ja efektiivselt enamiku valgepeadest 24 tunni jooksul kaduda.

Väärarvamused

Kui te arvate, et whiteheadi poppimine muudab selle kiiremaks kaduma, mõtle uuesti. Kui teete valgepead, lisaks sellele, et see võib ümbritsevat piirkonda nakatada, siis sundate ka baktereid ja õlisid, mis nakkavad teie poore sügavamalt juuksefolliikulisse, muutes teie valge juhi märgatavamaks – tänu punetusele ja põletikule – ja aeglasemalt paraneda, Selgitab KidsHealth.org.