Prantsuse baguette toitumisalane teave

Prantsuse baguette on õhuke pikk kapsas leiba pehmest sisust, mis on traditsiooniliselt valge jahu valmistatud ja on nime saanud prantsuse sõna “wand” all. Prantsuse baguette pärineb Pariisist, kuid seda võib leida pagaritöökodades üle kogu maailma. Kui teile meeldib see koorikastmes, võib teie toitumisalase teabe teadmine aidata kaasa teie tervisliku toitumise kava lisamisele.

Kaloreid

2-oz. Prantsuse baguette serveerimine sisaldab 150 kalorit. Võrdluseks on Prantsuse baguette umbes sama palju kaloreid kui 2-oz. Viilutatud valge või nisust leiba serveerimine, tavaliselt umbes kaks viilu.

Süsivesikud

Suur osa Prantsuse baguette kaloreid pärineb süsivesikute sisaldusest. 2-oz. Portsjon sisaldab 30 kuni 32 g süsivesikuid, ligikaudu sama kogus on leitud kahes viilu valges või nisust leivas. Teie keha kasutab süsivesikuid leiba energia allikana, et kütus mitte ainult teie füüsilist aktiivsust, vaid ka aju ja elundite aktiivsust. Süsivesikud on toitaine, mida teie keha vajab kõige rohkem ja peaks andma 45-65 protsenti oma igapäevasest kalorsusest. Kui te järgite 2 000-kalorilist dieeti, peate päevas umbes 225 kuni 325 g süsivesikuid.

Valk ja rasv

Prantsuse baguette on peaaegu rasvavaba ja annab väikese koguse valku. 2-oz. Portsjon sisaldab 0-1 g rasva ja 5 g valku. Nii valk kui ka rasv on olulised toitained, mida teie keha peab korralikult toimima. Rasv toetab kasvu ja arengut, annab energiat ja on vajalik teatud oluliste vitamiinide imendumiseks. Teie keha kasutab valku leiba, et aidata luua mõningaid teie kehas leitud valke, sealhulgas hormoone, ensüüme ja lihaseid. Tasakaalustatud toit peaks saama 20-35 protsenti kaloritest rasvast ja 10 kuni 35 protsenti selle kalorist valku.

Naatrium

Kuigi prantsuse baguette ei pruugi maitsta soolana, on see kõrge naatriumileibi valik. 2-oz. Portsjon sisaldab 370-380 mg naatriumi. Suur naatriumitase on üks kõrge vererõhu arenguga seotud teguritest. Oma ohu vähendamiseks piirdige oma päevase naatriumisisalduse kogust vahemikus 1500 kuni 2300 mg päevas. Naatriumisisalduse tundmine sellistes toiduainetes nagu prantsuse baguette aitab teil jälgida ja piirata oma tarbimist.