Toores dieet ja peavalud

Mida sa sööd, võib põhjustada peavalu, ja inimesed, kes söövad tooret toitu, on vastuvõtlikud toitumisega seotud peavaludele kui kõigile teistele. Eriti migreeni puhul on olemas spetsiifilised toidud, mis võivad põhjustada peavalu, teised võivad aidata neid rahustada. Peavalude aitamiseks peate uurima, kuidas te sööte, ja määrates kindlaks, kas toortoit aitab teie peal või aitab seda kahjustada.

Peavalu ja toitumine

Kui olete vastuvõtlik peavalu ja migreeni, võib teie toitumine olla päästik. Austraalia parema tervise kanali andmetel on toitumisega seotud peavalud tihti tingitud veresuhkru ja kofeiini eemaldamisest. Sellised kemikaalid nagu mononaatriumglutamaat ja muud lisandid võivad suurendada teie peavalu. Toores toidu dieet kipub kõrvaldama kõik need riskifaktorid, sest toortoit ei sisalda lisaaineid, kofeiini või suhkrut.

Raw Foodsile üleminek

Paljud inimesed kogevad peavalu pärast radikaalseid muudatusi oma dieedis. Kui olete hiljuti toorpiima toidule lülitanud, võib teie peavalu olla madal veresuhkur või kofeiini ärajätmine. The Guardiani reporter üritas nädalas toitu toitu süüa. Ta kirjeldas tema peavalu kui “silmist.” Ta intervjueeris toorainete toitainete andmetel toitumisharjumuste muutuste sagedast kõrvaltoimet.

Toorne toitumine ja peavalud

Kui olete pikema perioodi vältel toidetud toidutarbimisega ja peavalu hakanud kogema, võib teil esineda toitainete puudus. American Dietetic Associationi esindaja rääkis New York Daily News’ile, et toorainetest võib puududa kaltsiumi, D-vitamiini, B12-vitamiini, rauda, ​​tsinki ja valku. Toiduainetööstuse 1999. aasta uuring näitas ka seda, et neil on kehakaal kehvemas koguses. Nagu Ameerika Ühendriikide Neuroloogiaakadeemia konverentsil, väidavad kehakaaluga inimesed tõenäosemalt peavalu ja iiveldust kui normaalse kehakaaluga inimesed.

Toitumine ja migreen

Ameerika Ühendriikide põllumajandusteaduste talitus ütleb, et organismi toitainete ja migreeni vahel on oluline seos. Nende hulka kuuluvad kaltsium ja kaalium, kuid kõige olulisem seos näib olevat magneesium. On näidatud, et magneesiumisisaldusega dieet võib põhjustada muutusi aju lainedes ja et ligikaudu pooltel migreenihaigetel on väike magneesiumisisaldus. Magneesium on eriti lehtedes rohelistes köögiviljades, seega on toorainetööstusel tõenäoliselt selle olulise toitainega tervislik tase.

Spetsiifilised käivitajad

Kui olete toortoidu toidus, võite süüa kõrgeid pähkleid, kääritatud toite, oad, viigimarju, rosinaid, avokaadoid, ploome, tsitrusvilju või banaane. Vastupidiselt sellele, kui te ei ole toores toiduaineid, võib toores toitumine aidata teil vältida juustu, pitsa, kohvi ja kola, vorsti ja piperoni, alkoholi ja MSG-d sisaldavaid toite. Kõik need toidud võivad põhjustada migreeni. Kui teil on püsivad peavalud, lõigake iga toidutüüp oma toidust, et näha, kas teie valu väheneb. Konsulteerige meditsiinitöötajaga, et saada rohkem juhiseid dieeti sisaldavate vallandumiste kohta.